Świętowanie Mikołajek z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej Policji

Świętowanie Mikołajek z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej Policji

Na łódzkich ulicach podczas Mikołajek, jak co roku, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez policyjnego Kota Prewencjusza i funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Tym razem do działania dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej na Pogonce. Wszyscy razem sprawdzali, czy kierowcy, piesi i rowerzyści są przepisowymi uczestnikami ruchu drogowego. Osoby przestrzegające zasad otrzymały prezenty mikołajkowe, które były wykonane własnoręcznie przez dzieci i policjantów. Natomiast ci, którzy popełnili drobne wykroczenia, dostali symboliczne rózgi zamiast mandatów.

6 grudnia 2023 roku, wspomniana grupa wyruszyła na mikołajkowy spacer do rejonu skrzyżowania ulic Zielonej i Pogonowskiego w Łodzi. Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 26 przygotowali na tę okazję ozdoby choinkowe – bombki w kształcie choinki wykonane techniką guzikową. Te prezenty dla grzecznych uczestników ruchu drogowego znajdowały się w koszykach razem z odblaskami, a dla tych mniej przepisowych przygotowano rózgi.

Dzieci, pod czujnym okiem funkcjonariuszy, prowadziły rozmowy na temat bezpieczeństwa z kierowcami, pieszymi i rowerzystami. Każda konwersacja zaczynała się od pytania: „Czy byłeś przepisowym uczestnikiem ruchu drogowego?”. Wszyscy tego dnia chcieli być grzeczni, aby zasłużyć na prezent. Dzieci podkreślały, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego nie tylko podczas Mikołajek, ale przez cały rok.

Na zakończenie dnia policjanci z łódzkiej drogówki dziękują dzieciom ze Szkoły Podstawowej numer 26 za udział w ciekawym i pouczającym mikołajkowym spacerze. Przy okazji przypominają, że każdy błąd na drodze, nawet najmniejszy, może mieć poważne konsekwencje. W 2023 roku na łódzkich drogach doszło do 790 wypadków, w wyniku których 880 osób zostało rannych, a 17 straciło życie. Najczęściej były one spowodowane brakiem pierwszeństwa przejazdu, niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu lub nieostrożnym wejściem na jezdnię przez pieszego. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad ruchu drogowego dla bezpieczeństwa nas wszystkich.