Rozpędzony kierowca z 32 punktami karnymi musi ponownie zdawać prawo jazdy

Rozpędzony kierowca z 32 punktami karnymi musi ponownie zdawać prawo jazdy

W wyniku lekceważenia przepisów drogowych, brawurowego stylu jazdy oraz całkowitego braku odpowiedzialności za bezpieczeństwo na drodze, pewien mężczyzna prowadzący samochód marki Kia został obarczony sumą aż 32 punktów karnych. Jego niebezpieczne manewry zostały odnotowane przez funkcjonariuszy z sosnowieckiej grupy „Speed”. Kierowca, w wieku 32 lat, otrzymał również mandat w wysokości 1550 złotych i koniecznością ponownego zdobycia prawa jazdy.

Funkcjonariusze policji z Sosnowca, będący częścią grupy patrolowej „Speed”, podczas rutynowego patrolu na trasie drogi krajowej nr 86 w miejscowości Podwarpie natrafili na osobowy samochód marki Kia. Kierujący tym pojazdem mężczyzna uparcie przemieszczał się lewym pasem ruchu, ignorując przy tym ograniczenia prędkości. Mimo że na danym odcinku obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, kierowca poruszał się z prędkością 120 km/h. Bez zastanowienia przejechał również przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Policjanci bez wahania zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazał się nim być 32-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Za serię wykroczeń został ukarany mandatem w wysokości 1550 złotych, a na jego konto wpisano łącznie 32 punkty karne. W konsekwencji jego nieodpowiedzialnej jazdy, zostanie skierowany na badania psychologiczne oraz będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

Przypominamy o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, gdzie nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie przepisów. Pośpiech jest zdecydowanie złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje. Drogowi piraci nie mogą liczyć na ulgi. Serdecznie apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.