Sąd Rejonowy postanowił o czasowym uwięzieniu 29-letniego kierowcy, który potrącił na przejściu starszego pieszego

Sąd Rejonowy postanowił o czasowym uwięzieniu 29-letniego kierowcy, który potrącił na przejściu starszego pieszego

Decyzja sądu wynika z wydarzenia, które miało miejsce w poniedziałek, gdzie młody kierowca został zatrzymany po tym, jak potrącił starszego pieszego na przejściu. W wyniku tego incydentu, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 29-letniego kierowcy.

Sytuacja rozegrała się w poniedziałek, 20 listopada, na ulicy Wojska Polskiego w Wadowicach. Ze zgromadzonych dowodów wynikało, że 73-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Daewoo, kiedy przechodził przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Senior doznał poważnych obrażeń ciała. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Jednak ze względu na to, że nie jest obywatelem Polski i nie posiada stałego adresu zameldowania, został zatrzymany. Mężczyzna został oskarżony w prokuraturze o spowodowanie wypadku drogowego, w którym inna osoba doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od pół roku do 8 lat.

W następnym dniu, we wtorek 21 listopada, Sąd Rejonowy w Wadowicach nałożył na 29-latka środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.