Rawa Mazowiecka – 3 promile i nieaktualne badania techniczne

Rawa Mazowiecka – 3 promile i nieaktualne badania techniczne

Rawcy policjanci mają pełne ręce roboty! Takie właśnie wnioski można wyciągnąć po ostatnim zatrzymaniu, którego dokonali patrolując ulice miasta. Doszło tam do zatrzymania pojazdu, którego kierowca miał aż 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej samochód, którym kierował, ostatnie badanie techniczne przeszedł aż 4 lata temu

Sokole oko policjantów

Patrolując ulice miasta, mundurowi reprezentujący ogniwo ruchu drogowego policji w Rawie Mazowieckiej, zauważyli w pewnym momencie samochód marki Opel. Jego zachowanie natychmiast zwróciło uwagę mundurowych, ponieważ na skrzyżowaniu ulic Fawornej i Słowackiego, nie ustąpił on pierwszeństwa innemu kierowcy, który kierował Audi. Aby uniknąć zderzenia, kierowca audi został zmuszony do gwałtownego hamowania, przez co zjechał on na przeciwległy pas ruchu, powodując tym samym zagrożenie dla innych pojazdów. Policjanci zdecydowali się natychmiast interweniować i zatrzymać kierującego Oplem.

Okazał się nim 42-latek zamieszkujący powiat rawski. Gdy tylko policjanci podeszli do kierowcy, poczuli od niego intensywną woń alkoholu. Podczas kontroli trzeźwości, badanie nie postawiło już żadnych wątpliwości, ponieważ kierujący oplem miał w wydychanym powietrzu niespełna 3 promile alkoholu. Podczas kontroli ujawniono także, że kierowca nawet w trakcie jazdy spożywał wyskokowe trunki. Wskazywały na to otwarta butelka wódki oraz puszka piwa. Dodatkowo stan techniczny opla pozostawiał wiele do życzenia, a ostatnie badanie techniczne pojazdu było przeprowadzone w 2017 roku. Policjanci niezwłoczne zatrzymali prawo jazdy kierowcy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Za swoje przewinienia, kierowca odpowie przed sądem.

Pamiętajmy o badaniach technicznych

Policjanci apelują do kierowców o terminowym badaniu swojego pojazdu. Coroczna kontrola pozwala stwierdzić, czy pojazd nie uległ awarii, której mogliśmy nie zauważyć. Dzięki tego typu kontroli możemy być pewni, że nasz samochód jest sprawny i nigdy nas nie zawiedzie na trasie.