Próba przekupstwa policjantów przez nietrzeźwego kierowcę zakończona aresztem

Próba przekupstwa policjantów przez nietrzeźwego kierowcę zakończona aresztem

Kierowca, który postanowił po spożyciu alkoholu wsiąść za kółko, nie tylko naraził na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, ale również próbował przekupić funkcjonariuszy policyjnych, aby uniknąć odpowiedzialności karnej. Kierujący samochodem 28-latek próbował zabłąkać się spośród ostrych szponów prawa, oferując ochotnym do pomocy funkcjonariuszom łapówkę w wysokości od 5 do 6 tysięcy euro. Wydarzenia zaczęły się komplikować dla mężczyzny, gdy postanowił zostawić kwotę przekraczającą 2 tysiące złotych na podłokietniku radiowozu, sugerując, że to jest zapłata za zaniechanie dalszych czynności służbowych. Pragniemy przypomnieć, że takie działania są traktowane jako przestępstwo, które może skutkować kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podczas rutynowego patrolu nocnego na drodze krajowej numer 94, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowcą okazał się być 28-letni mężczyzna, od którego emanował intensywny zapach alkoholu. Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem mieszkaniec gminy Nowogrodziec miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu.

Odkąd rozpoczęto interwencję, 28-latek usiłował przekonać funkcjonariuszy do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, twierdząc, że nie tyle nie stało. Jego próby obejmowały oferowanie łapówki w wysokości 5-6 tysięcy euro. Mimo uprzedzenia go przez patrol, że próba przekupstwa jest przestępstwem, mężczyzna nie zrezygnował ze swoich działań. W końcu położył kwotę przekraczającą 2 tysiące złotych na podłokietniku radiowozu, sugerując, że to jest zapłata za jego uwolnienie.

W wyniku jego działania, mężczyzna został aresztowany i teraz musi stawić czoła konsekwencjom swoich czynów. Za próbę przekupstwa może mu grozić kara od pół roku do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości, a jego prawo jazdy zostało tymczasowo zatrzymane przez policję.