Piaggio – co to za marka?

Piaggio – co to za marka?

Marka Piaggio jest doskonale znana każdemu miłośnikowi włoskiej – i nie tylko – motoryzacji. Kojarzy się z jedynym w swoim rodzaju designem oraz bardzo dobrymi osiągami produkowanych przez nią pojazdów, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Co warto wiedzieć na jej temat?

Piaggio – co nieco historii

Piaggio to włoskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji motocykli, skuterów, samochodów oraz samolotów. Może się poszczycić bardzo długimi tradycjami. Firma powstała w 1884 r. Nazwa pochodzi od nazwiska jej założyciela, którym był Rinaldo Piaggio. Przemysłowiec ten zajmował się wytwarzaniem wagonów kolejowych, lokomotyw, statków oraz wyrobów z drewna. Podczas I wojny światowej przedsiębiorstwo zaczęło działać w branży lotniczej. W czasie II wojny światowej zakłady produkcyjne Piaggio uległy zniszczeniu, ale po zakończeniu wojny zostały odbudowane i wznowiły działalność. Nastąpiła wtedy także zmiana kierunku działalności. Przedsiębiorstwo postawiło na motoryzację, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Swój sukces w tej dziedzinie zawdzięcza w bardzo dużej mierze skuterowi Vespa, który doczekał się miana kultowego. Obecnie Piaggio znajduje się w ścisłej czołówce światowych producentów motocykli i skuterów. W skład Piaggio Group wchodzi wiele znanych marek takich jak m.in. Moto Guzzi, Aprilia, Laverda, Piaggio czy Piaggio Aero etc.

Skutery Piaggio – numer jeden w Europie

Od paru już lat Piaggio przoduje w Europie w produkcji oraz sprzedaży skuterów. Z roku na rok osiąga w tym obszarze coraz lepsze wyniki – i nie dzieje się tak bez powodu. Marka jest kojarzona przede wszystkim ze skuterami, na które popyt stale rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Sporo osób decyduje się obecnie na to, aby przesiąść się z samochodu na skuter. Znacznie ułatwia to poruszanie się po mieście, a poza tym taki jednoślad jest dużo tańszy w utrzymaniu w porównaniu z autem. Piaggio ma w swojej ofercie elektryczne skutery, które są przyjazne środowisku oraz funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Włoski koncern nieustannie poszerza swoją ofertę w zakresie skuterów, wprowadzając na rynek nowe modele.

Piaggio – z czego wynika popularność marki?

Piaggio to znana marka, która osiągnęła ogromny sukces w skali globalnej. Popularność produkowanych przez nią skuterów i motocykli, bo z nich głównie słynie, nie jest dziełem przypadku. W pierwszej kolejności na uwagę zasługuje wyjątkowy wygląd pojazdów sygnowanych tą marką. Jest on dziełem najlepszych włoskich projektantów. Jak doskonale wiadomo, Włosi przykładają do tego aspektu bardzo dużą wagę, co jest znakomicie widoczne nie tylko w branży motoryzacyjnej. W parze z wysokimi walorami estetycznymi jednośladów idą ich właściwości jezdne. Skutery i motocykle Piaggio odznaczają się świetnymi parametrami technicznymi – każdy znajdzie dokładnie taki model pojazdu, jaki odpowiada jego potrzebom i oczekiwaniom. Konstrukcja jednośladów jest funkcjonalna i przemyślana, co znajduje bezpośrednie przełożenie na komfort i wygodę podczas jazdy.