Peugeot zaskakuje: Ośmioletnia gwarancja na elektryki to norma!

Peugeot zaskakuje: Ośmioletnia gwarancja na elektryki to norma!

Peugeot, francuski gigant motoryzacyjny, cieszy się rosnącą sprzedażą swoich samochodów elektrycznych i umacnia swoją pozycję jako jednego z liderów tego sektora w Europie. Teraz firma podejmuje kolejny innowacyjny krok, wprowadzając ośmioletnią gwarancję na swoje nowe pojazdy. Ale ta obietnica skrywa jednak pewien kruczek.

Najnowsza propozycja Peugeota, ośmioletnia gwarancja z limitem 160 tys. kilometrów (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), została nazwana Peugeot Allure Care i dotyczy jedynie samochodów wyposażonych w napęd elektryczny. Przedtem takie warunki obejmowały tylko baterie stosowane w pojazdach tej marki, których żywotność budziła największe obawy u klientów. Cieszące się coraz większym powodzeniem na rynku francuskie auto rozciąga teraz ten rodzaj ochrony na całe pojazdy.

Ośmioletnie zabezpieczenie gwarancyjne oferowane przez Peugeot obejmuje teraz nowe modele elektryczne. Pierwszym samochodem, który skorzystał z tej hojnej gwarancji, jest najnowszy model E-3008. Mówi się, że nowe warunki dotyczą wszystkich, którzy zakupią ten elektryczny SUV o ściętym nadwoziu – zarówno tych, którzy już złożyli zamówienia, jak i potencjalnych klientów w przyszłości. Peugeot planuje również rozszerzyć ten rodzaj gwarancji na swoje przyszłe modele elektryczne.

Można by argumentować, że jest to naturalne następstwo mniejszej liczby awarii, które występują w samochodach elektrycznych, gdzie nie ma właściwie czego psuć. Większość kosztownych napraw gwarancyjnych w przypadku samochodów z silnikami spalinowymi dotyczy ich układów napędowych, które rzadko ulegają awariom w pojazdach elektrycznych. Z drugiej strony, Peugeot jest pierwszym producentem w Europie oferującym tak atrakcyjną gwarancję, co jest dowodem odwagi godnej lwa.