Nowe urządzenia audio do samochodu od Sony z linii ES – Premium jakość dźwięku

Nowe urządzenia audio do samochodu od Sony z linii ES – Premium jakość dźwięku

W dziedzinie samochodowych systemów audio, niektóre firmy produkują specjalne modele dla najbardziej wymagających konsumentów. Analogia w świecie automobilowym mogłaby wyglądać na przykład tak, jak relacja pomiędzy Hondą a Acurą czy Toyotą a Lexusem. W przypadku marki Alpine, mamy do czynienia z serią F#1 Status, Pioneer posiada linię ODR, a Sony prezentuje swoją kolekcję ES. Sony jest pierwszym producentem, który wprowadza swoją nową generację urządzeń audio w 2024 roku.

Linie produktów audio do samochodu przeznaczone dla szczególnie wymagających konsumentów nie pojawiają się na rynku zbyt często. Chociaż popularne serie sprzętu są odnawiane co roku, to urządzenia audio z najwyższej półki wprowadzane są do sprzedaży tylko co kilka lat. Dlatego warto im poświęcić szczególną uwagę. W tym sezonie na pierwszy ogień poszło Sony, które wprowadziło do oferty nowe urządzenia z linii ES. Są to dwa wielokanałowe wzmacniacze: XM-8ES (ośmiokanałowy) i XM-6ES (sześciokanałowy), a także multimedialne radio XAV-9550ES.

Ale co tak naprawdę kryje się pod oznaczeniem Sony XAV-9550ES? Jest to stacja multimedialna wyposażona w 10,1-calowy ekran dotykowy. Sony szczyci się matrycą LCD, pokrytą szkłem ochronnym oraz specjalnym przezroczystym klejem. Firma zapewnia, że dzięki innowacyjnej technologii produkcji ekranu, udało się znacznie poprawić reakcję na dotyk, a także osiągnąć lepszy kontrast i jakość obrazu w porównaniu do wcześniej używanych wyświetlaczy.