Najwyższej klasy oleje silnikowe – tylko w ofercie sklepu Dbamtomam

Najwyższej klasy oleje silnikowe – tylko w ofercie sklepu Dbamtomam

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Spełnia on mnóstwo ważnych funkcji, przez co bez niego pojazd nie byłby w stanie się poruszać. Każdy kierowca powinien sobie zdawać sprawę, że to od jakości oleju zależy sprawność silnika, dlatego tak ważna jest również jego regularna wymiana. Zastanawiasz się, na jaki olej się zdecydować? W sklepie Dbamtomam przygotowaliśmy dla Ciebie szeroką ofertę, w której na pewno znajdziesz mieszankę przystosowaną do specyfiki Twojego samochodu. Zapraszamy!

Oleje silnikowe 5w30 i 5w40– uniwersalny wybór

Najważniejszym zadaniem oleju silnikowego jest smarowanie, czyli minimalizowania tarcia występującego pomiędzy współpracującymi ze sobą ruchomymi elementami silnika. Każdego dnia jednostka napędowa Twojego samochodu narażona jest na wysokie obciążenia, dlatego stosowanie skutecznego oleju jest kluczowe dla utrzymania jej długowieczności.

Jednym z głównych kryteriów doboru odpowiedniej formulacji do auta jest jego lepkość – określana w uniwersalnej skali. Olej silnikowy 5w30 to preparat wielosezonowy, który sprawdza się zarówno w bardzo niskich temperaturach, jak i w upałach. Zarówno olej syntetyczny jak i olej półsyntetyczny zapewniają optymalną pracę silnika w dużej amplitudzie temperatur.

Przez cały rok stosowany może być także olej syntetyczny 5w40, który ma nieco szerszy zakres temperatur, w których utrzymuje odpowiednie właściwości. W naszym klimacie są to bardzo popularne formulacje bardzo często zalecane przez producentów wielu marek samochodów.

Oleje silnikowe w ofercie sklepu Dbamtomam

Jeżeli zastanawiasz się, który olej jest lepszy, 5W30 czy 5W40, musisz pamiętać, że zależy to od wymagań producenta dotyczących lepkości. Każda jednostka napędowa ma trochę inną specyfikację, przez co warto kierować się zaleceniami klienta. Są one dokładnie określone w instrukcji obsługi pojazdu. To, który olej będzie lepszy, zależy także od klimatu, w jakim się jeździ.

Najważniejsze, aby wybierać oleje od sprawdzonych i zaufanych producentów oferujących najwyższą jakość. Sięgając po produkty cenionych marek, mamy pewność, że dostajemy parametry zapewniające doskonałą ochronę naszego silnika i zwiększające jego osiągi. W naszej ofercie znajdziesz oleje od takich firm jak Millers, Mihel czy Motul – wszystkie posiadają wyrobioną przez lata renomę wśród kierowców i mechaników.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem dostępnym na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, aby kompleksowo zadbać o swój samochód.