Mitsubishi ASX wraca na rynek w 2022 roku z długą gwarancją – oto jego obecne ceny

Mitsubishi ASX wraca na rynek w 2022 roku z długą gwarancją – oto jego obecne ceny

Symbol trzech diamentów powrócił na rynek crossoverów segmentu B w 2022 roku. Mitsubishi ASX przyciąga nowoczesnym wyglądem i kilkoma istotnymi atutami, wśród których najistotniejszym jest gwarancja na znaczny okres. Pytanie które nasuwa się natychmiast: ile musimy zapłacić za ten pojazd w salonie?

Mitsubishi ASX, jako crossover segmentu B, zadebiutował w salonach samochodowych japońskiego producenta w roku 2010. Kolejna, druga generacja tego modelu pojawiła się we wrześniu 2022 roku. Wygląd nadwozia ASX nieco przypomina Renault Captur, lecz z logo trzech diamentów Mitsubishi.

Podstawowy model Mitsubishi ASX można zakupić już za 101 990 zł. Wciąż jednak dostępne są modele z roku 2023, które można nabyć za kwotę 96 990 zł. Za taką sumę klienci otrzymują crossovera napędzanego przez 91-konny silnik trzycylindrowy o pojemności 1 litra. Niestety, takie parametry nie czynią z tego modelu błyskawicy na drodze – osiąga on prędkość 100 km/h w czasie 14 sekund.

Konfiguracja pojazdu obejmuje wersję Invite + Style. W wyposażeniu znajdziemy między innymi 17-calowe felgi strukturalne, przednie światła LED, tempomat, kamerę cofania, system multimedialny z 7-calowym ekranem, automatyczną klimatyzację oraz system bezkluczykowego dostępu. Dodatkowo każdy nowy ASX otrzymuje 5-letnią gwarancję limitowaną do 100 000 km oraz 5-letnie Assistance bez ograniczeń przebiegu.

Podstawowy silnik modelu ASX może nie oferować najlepszych osiągów, ale na szczęście producent przewidział alternatywy. Kierowcy mogą wybierać spośród trzech innych układów napędowych:

Pierwszym z nich jest lekka hybryda 1.3 litra o mocy 140 KM. Czterocylindrowy silnik pozwala na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 10,3 sekundy. Cena tego modelu rozpoczyna się od 109 990 zł.

Drugim dostępnym silnikiem jest mocniejsza lekka hybryda 1.3 litra o mocy 158 KM. Ten czterocylindrowy silnik współpracuje ze standardową, siedmiobiegową przekładnią automatyczną dwusprzęgłową i pozwala na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 8,5 sekundy. Cena tego modelu rozpoczyna się od 126 990 zł.

Trzecim dostępnym silnikiem jest pełna hybryda o mocy 143 KM. Silnik wolnossący o pojemności 1,6 litra współpracuje z silnikiem elektrycznym i pozwala na osiągnięcie prędkości 100 km/h w czasie 9,9 sekundy. Cena tego modelu rozpoczyna się od 139 990 zł.

Oprócz standardowej wersji Invite dostępne są również cztery dodatkowe pakiety. Jako przykład, drugi w kolejności pakiet Intense oferuje takie dodatki jak 18-calowe felgi aluminiowe, większy ekran zegarów, częściowo skórzana tapicerka, podgrzewane fotele przednie i kierownica oraz przyciemniane tylne szyby.