Lubaczów – Pijany pieszy na środku jezdni

Lubaczów – Pijany pieszy na środku jezdni

To nietypowe zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Lubaczów. Doszło tam do potrącenia pieszego. Z relacji kierującego samochodem, jak i świadków zdarzenia wynika, że pijany pieszy siedział na środku ruchliwej ulicy. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Pijany siedział na drodze

Dyżurny Policji w Lubaczowie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym doszło do potrącenia pieszego. Miało to miejsce na trasie Basznia Dolna – Lubaczów. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki seat 18-latek potrącił mężczyznę, który siedział beztrosko na środku drogi. Jako zdarzenie miało miejsce na słabo oświetlonym odcinku drogi, kierowca nie zauważył pieszego, który bez żadnych elementów odblaskowych siedział na środku ruchliwej ulicy. Kierowca seata nie zdążył w porę zareagować i uderzył w pieszego bokiem samochodu. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Z relacji świadków wynikało, że mógł być on pod wpływem alkoholu. Te przypuszczenia potwierdzili policjanci, ponieważ jak się okazało, szalony pieszy miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu. Wiadomo także że kierujący seatem był trzeźwy.

Policja apeluje! Podczas wieczornych powrotów do domu pamiętajmy o założeniu elementów odblaskowych. Nawet mały element na naszej odzież pozwala na dostrzeżenie nas z odległości kilkuset metrów. Dzięki założeniu odblasków stajemy się zdecydowanie bardziej widoczni, zwłaszcza na słabo świetlnych odcinkach.