Jak zwiększyć efektywność prac przemysłu ciężkiego i wprowadzić ekologiczne rozwiązana?
Praca w przemyśle ciężkim jest trudna dla każdego pracownika. Jednocześnie sam przemysł generuje duże ilości zanieczyszczeń. Warto więc zastanowić się, czy jest możliwość wprowadzenia do niego nieco ekologii. Wbrew pozorom jest to możliwe i wcale nie wiąże się z wysokimi kosztami. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać proste zasady, dzięki którym można zwiększyć efektywność prac.
Proste rozwiązania na wyciągnięcie ręki
Praca przemysłu ciężkiego opiera się na sile. Jednocześnie wykorzystanie kapitału ludzkiego nie zawsze przynosi należyte efekty, co w dużej mierze wynika z faktu, że praca rąk ludzkich zależy od wielu czynników i nie zawsze jest powtarzalna. Dlatego do wprawienia w ruch maszyny należy wykorzystywać układy pneumatyczne i w tym przypadku należy stosować większą ilość siłowników, które określa się mianem części wykonawczych. Ich zadaniem jest przetworzenie energii sprężonego powietrza na siłę, co odbywa się w niezwykle prosty sposób. Siłownik przesuwa tłoczyska wewnątrz cylindra. Na tłoczysku oczywiście zamontowany jest tłok, który w tym przypadku dzieli samą przestrzeń cylindra na dwie komory. Do jednej wpuszczane jest powietrze, co wpływa na przesunięcie tłoka, zaś na samym końcu dochodzi do wysuwu bądź wsuwu tłoczyska. Należy tutaj zauważyć, że siłowniki korzystają z medium jakim jest czyste powietrze i właśnie to czyste powietrze zapewnia w dużej mierze bezpieczeństwo. Takie siłowniki można wykorzystać w naprawdę trudnych warunkach, gdzie ryzyko wybuchu jest wysokie.
Małe rzeczy duże zmiany, czyli o roli uszczelnienia
Kolejnym ważnym elementem są uszczelnienia, gdyż niejako one wpływają na efektywne działanie tego urządzenia. Siłownik i uszczelnienie należy dobierać pod kątem wykonywanej pracy. W przemyśle ciężkim najlepiej sprawdzają się uszczelnienia z NBR, które posiadają mocną wkładkę. Jej rola jest niewątpliwie bardzo duża, gdyż zbiera i odprowadza brud, który gromadzi się na tłoczysku, a dzięki temu zwiększa efektywność pracy całego urządzenia. W przemyśle ciężkim warunki pracy mogą być ekstremalnie ciężkie. Do takich właśnie warunków należy dobrać siłowniki z uszczelnieniem z kauczuku fluorowego, które wyposażone są w metalową wkładkę. Jest ona niezbędnym elementem, gdyż zbiera nawet zaschnięte i twarde zabrudzenia. Nie można też zapominać o tym, że zastosowanie siłowników pneumatycznych z odpowiednimi uszczelnieniami rzeczywiście wpływa na przyspieszenie pracy i pozwala zwiększyć bezpieczeństwo pracowników. Nawet gdyby doszło do wypływu medium jakie jest czyste powietrze. Nie trzeba obawiać się skażenia.
Opony Firestone do przemysłu – dobry wybór dla wymagających
W przemyśle ciężkim wykorzystuje się także samochody dostawcze czy ciężarowe. Trzeba pamiętać, że również ich stan techniczny rzeczywiście ma znaczenie. W końcu nikt nie chce mieć opóźnień w pracy. Jednocześnie warto zainwestować w dobre opony. Dzięki nim samochód uzyskuje lepszą przyczepność, ale też mniejsze zużycie paliwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że może poruszać się nawet po bardziej wymagających drogach. Bieżnik opony przemysłowej marki Firestone jest niezwykle mocny i trwały, zatem inwestycja w opony jest inwestycją w pełni uzasadnioną. Opony Firestone do przemysłu można wykorzystać do każdej branży i to nawet w przemyśle ciężkim.
ERP dla przemysłu ciężkiego
Aby ograniczyć straty warto zainwestować jeszcze w system ERP. Jest to oprogramowanie dzięki któremu można planować zasoby przedsiębiorstwa. Pracuje się tutaj w oparciu o jedną bazę danych. Właśnie w niej gromadzone są wszystkie niezbędne informacje. W ten sposób możecie zadbać o dobry kontakt z klientem i terminowość dostaw, a jednocześnie w znaczący sposób obniżyć koszty pracy. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pracownicy pracują bardziej wydajnie, zaś wy macie kontrolę nad firmą i jej procesami. Zmniejsza się ryzyko podejmowania złych decyzji biznesowych, gdyż macie realną kontrolę nad wszystkimi procesami. Zapobiegacie też stratom towaru czy jego marnowaniu. Należy jeszcze pamiętać o jednej ważnej rzeczy, koszty wprowadzenia ERP nie są wysokie, a zyskuje się większą wydajność.