Informacje o rygorystycznych karnościach za wykroczenia drogowe podczas zimowej podróży samochodem za granicą

Informacje o rygorystycznych karnościach za wykroczenia drogowe podczas zimowej podróży samochodem za granicą

Z nastaniem ferii zimowych wiele osób planuje wyjechać w góry na narty. Podczas tych zimowych wypraw, zapominamy często o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, co może skończyć się surowymi konsekwencjami, szczególnie jeśli podróżujemy poza granicami naszego kraju. Przyjrzeliśmy się, które wykroczenia są najbardziej surowo karane w popularnych krajach „narciarskich”.

Opony całoroczne mogą być niezgodne z prawem w niektórych krajach, co należy mieć na uwadze, planując podróż za granicę na ferie zimowe. Każdy kraj ma również własny limit dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi. Istnieją kraje, często odwiedzane przez Polaków, gdzie dopuszczalna norma wynosi 0,0 promila.

Jazda pod wpływem alkoholu jest jednym z najgorzej karanych wykroczeń. We Włoszech natomiast zaskakuje wysokość grzywny za używanie telefonu podczas prowadzenia pojazdu, która może wynosić aż do 1,7 tys. zł!

Przygotowując się do wyjazdu samochodem na narty, należy zwrócić uwagę na przepisy obowiązujące w kraju docelowym. Często odwiedzanymi przez Polaków krajami są Czechy, Słowacja, Austria, Niemcy, Francja i Włochy. Przepisy te różnią się od polskich, a konsekwencje ich nieznajomości mogą być bardzo kosztowne, co stanowi dodatkowe utrudnienie dla podróżujących.