Gliwice. 2 poważne zdarzenia drogowe

Gliwice. 2 poważne zdarzenia drogowe

Policjanci z Gliwic apelują do kierowców o rozwagę. Tylko wczoraj doszło tam do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Na szczęście nikt nie zginął.

Nie ustąpił pierwszeństwa

Do pierwszego zdarzenia doszło kilkanaście minut po godzinie 21, na ulicy Zwycięstwa. Doszło tam do potrącenia 35-latka kierującego motorowerem. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki volkswagen golf, skręcając w lewo, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku tego zdarzenia kierujący motorowerem ze złamanymi kończynami musiał zostać przewieziony do szpitala.

Potrącenie 60-latki

Drugie zdarzenie tego dnia miało miejsce około godziny 14 przy ul. Dubois. Z ustaleń śledczych, a także relacji świadków tego zdarzenia wynika, że 37-latek kierujący samochodem marki Honda nie wyhamował na oznakowanym przejściu dla pieszych 60-letnią mieszkankę Gliwic. Nieprzytomna kobieta musiała zostać przetransportowana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Śledczy ustalili, że w momencie zdarzenia kierujący Hondą był trzeźwy. Za potrącenie pieszej na oznakowanym przejściu zostało zabrane mu prawo jazdy.

W obu przypadkach Policja będzie badała wszelkie okoliczności zdarzeń. Dodatkowo policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i przypominają, że w starciu z samochodem ani rowerzysta, ani tym bardziej pieszy nie ma najmniejszych szans. Zwracają oni także uwagę, że to kierowca powinien pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.