Skanowanie ulic. Nowoczesna metoda wykrywania dziur!

Skanowanie ulic. Nowoczesna metoda wykrywania dziur!

Warszawa już wkrótce będzie miała okazję testować polski program pilotażowy, który zakłada automatyczne wykrywanie dziur w drogach poprzez skanowanie. Nowoczesny system ma przyspieszyć prace nad poprawą jakości miejskich ulic. Jeśli testy przyniosą pozytywne efekty w stolicy, niedługo później skanowanie ulic pojawi się również w pozostałych miastach Polski.

Nowoczesny system z Elbląga

System skanowania ulic w celu wykrywania ubytków pochodzi z Polski, a konkretniej z Elbląga. Firma Opegieka przygotowała program do zdalnego monitorowania stanu dróg. Dostawca wykona skan, czyli zdjęcia wybranych ulic w Warszawie, a następnie dostarczy je do osób decyzyjnych — pracowników zarządzających remontami dróg w stolicy. Dzięki temu drogowcy będą mogli oglądać warszawskie drogi zza biurka. W przypadku wykrycia dziury, od razu mogą zgłosić konieczność interwencji.

System skanowania oszczędzi czas i usprawni prace nad poprawą infrastruktury drogowej w Warszawie. Nie trzeba będzie czekać, aż jakaś dziura wkurzy kierowców na tyle, że ktoś zdecyduje się ją zgłosić. A na razie tak właśnie jest. Dziury są zgłaszane przez mieszkańców miasta, pracowników komunikacji miejskiej oraz pracowników ZDM.

Elbląskie Google Street View?

Niektórzy z Was zapewne zastanawiają się, w jaki sposób pracownicy Opegieka wykonają serię zdjęć 93 ulic (tyle zapisano w umowie pilotażowej) i jakim sposobem niby miałoby to być szybsze rozwiązanie. Okazuje się, że serię dokładnych zdjęć wykona nowoczesny sprzęt sterowany przez pracowników firmy. Zdjęcia będą wykonywane podczas jazdy samochodem przez wyznaczone ulice. Pod wieloma względami będzie to przypominało to system Google Street View.

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie chce sprawdzić, jak program będzie sprawdzał się w praktyce. Stąd zdecydowano się na generalny test na wybranych ulicach miasta. Stolica ma łącznie ponad 5 tysięcy ulic, kilkadziesiąt z nich stanowi więc niewielki ułamek całości. Od pilotażu zależą dalsze losy projektu.

Więcej o nowych technologiach przeczytasz na stronie: https://www.pixelfun.pl/.

Jeden komentarz o “Skanowanie ulic. Nowoczesna metoda wykrywania dziur!

Comments are closed.