Sezon wakacyjny rozpoczęty. Bądź ostrożnym kierowcą

Sezon wakacyjny rozpoczęty. Bądź ostrożnym kierowcą

Podekscytowani urlopami Polacy myślą najczęściej, jaką trasę wybrać, by ominąć korki na drogach. Rzadko kto stara się przewidzieć niebezpieczeństwo i podróżować w taki sposób, by zminimalizować ryzyko wypadku. A że w sezonie urlopowym zagęszczenie ruchu wzrasta, w czasie wakacji wzrasta również liczba kolizji i wypadków śmiertelnych.

Policja ostrzega przed nierozważnym zachowaniem na drodze

Miłośnicy szybkiej jazdy powinni mieć się na baczności i wcale nie dlatego, że na drogach stacjonują policyjne patrole. Największym zagrożeniem są bowiem wypadki. W ostatnich tygodniach doszło do licznych wypadków, w których auto roztrzaskało się o drzewo lub wpadło do wody. Nadmierna prędkość to także przyczyna wypadków z udziałem innych kierowców. A to nie koniec zagrożeń. Niektórzy czują bowiem wakacyjne rozluźnienie tak bardzo, że śmiało podróżują na podwójnym gazie. W jednym z polskich miast w ciągu weekendu zatrzymano aż 8 pijanych kierowców. Liczba nietrzeźwych na drogach wzrasta w sezonie letnim, ponieważ do pijanych zasiadających za kierownicą pojazdów czterokołowych dołączają motocykliści, motorowerzyści i rowerzyści. Z takim towarzystwem podróż na wymarzone wakacje może zamienić się w przejażdżkę przez tor przeszkód, w którym ryzykujemy swoim zdrowiem i życiem.

Policja apeluje więc o rozwagę podczas bliższych i dalszych podróży. Jednocześnie przypomina, że wszelkie podejrzenia związane z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego należy zgłaszać. W ten sposób można chronić siebie i innych, zapobiegając wypadkom.