Południowa Obwodnica Warszawy okazją do nieodpowiedzialnych zdjęć

Południowa Obwodnica Warszawy okazją do nieodpowiedzialnych zdjęć

Otwarta niedawno Południowa Obwodnica Warszawy, znana również jako najdłuższy tunel w Polsce, została już przejechana przez około pół miliona kierowców. Te liczby nie są jednak powodem dzisiejszego wpisu, a nieodpowiedzialne zachowania niektórych kierowców. Ludzie zatrzymują się na środku drogi, by zrobić sobie zdjęcia.

Sesje zdjęciowe uwiecznione na monitoringu

Tunel Południowej Obwodnicy Warszawy wyposażono w nowoczesny system monitoringu, który jest obsługiwany 24 godziny na dobę. Jeśli na drodze pojawia się pieszy lub jakichś samochód się zatrzyma, w centrum obsługi kamer uruchamia się alarm. Nic dziwnego zatem, że żadna sesja zdjęciowa w tunelu nie uszła uwadze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Okazało się, że pierwsza sesja w tunelu miała miejsce już pierwszej nocy po otwarciu. Po prawie 2 tygodniach od otwarcia takich sesji zarejestrowano już kilkanaście. Szczególną uwagę zwraca między innymi kierowca usiłujący stanąć na głowie. Zdjęcie musi być przecież ciekawe, by zgadzała się ilość polubień na Facebooku. A że przy okazji ryzykuje się własne życie — to już nie jest istotne!

GDDKiA przestrzega przed ryzykownymi zachowaniami

Najdłuższy tunel w Polsce z pewnością robi wrażenie, ale naprawdę istnieją ciekawsze miejsca na pamiątkowe fotki. Przypominamy, że w tunelach nie wolno się zatrzymywać, bez względu na to, jaki przyświeca nam cel. A mówimy o tym dlatego, że w tunelu POW zdarzyło się też zatrzymanie auta z powodu potrzeby fizjologicznej.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy otrzymają stosowne mandaty lub wezwania do sądu. Nie zabraknie również mandatów przyznawanych za przekroczenia prędkości. Tunel wyposażono bowiem w odcinkowy pomiar prędkości. Statystyki są bezlitosne. Mnóstwo kierowców przekracza dozwoloną prędkość o około 20 km/h. Zdarzają się również brawurowi kierowcy, którzy pędzą przez tunel, przekraczając limit o 50 km/h.

Jeśli macie w planach pamiątkowe zdjęcia lub inne niedozwolone aktywności w otwartym niedawno tunelu POW, musicie liczyć się z mandatem, gdyż nie pozostaniecie niezauważeni.