Najnowsze trendy w kaskach motocyklowych – sprawdź, co jest na czasie

Najnowsze trendy w kaskach motocyklowych – sprawdź, co jest na czasie

Kask motocyklowy to nie tylko element służący do ochrony głowy użytkownika. To on (poza maszyną) najbardziej rzuca się w oczy i jest wizytówką każdego motocyklisty. Wiele osób szuka więc kasków modnych, nowoczesnych i stylowych, aby dopasować ich wygląd do swojego gustu. W tekście pokażemy Ci, jakie są aktualne trendy w kaskach motocyklowych, przedstawimy nowości, które pojawiły się na rynku i wskażemy, jak dobrać produkt, który spełni Twoje oczekiwania pod kątem designu, wygody i bezpieczeństwa.

Ochrona głowy to oczywiście najważniejszy aspekt wyboru kasku. Wygląd to sprawa drugorzędna. Najpierw sprawdź, czy wymarzony egzemplarz posiada certyfikaty bezpieczeństwa, wykonany jest z wysokiej klasy materiałów i ma gwarancję jakości. Wszystko to można połączyć! Przykładowo kaski integralne Shoei łączą w sobie modne wzornictwo, designerski kształt i najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Kolory i wzory, które wyróżnią Cię na drodze

W najlepszych sklepach motocyklowych dostępny jest ogromny wybór ciekawego i modnego wzornictwa, a liczba wariantów kolorystycznych przyprawia o zawroty głowy! Marki wyznaczają nowe trendy, bazując m.in. na opiniach swoich użytkowników. Kreują w ten sposób modę na konkretne wzory czy kolory.

Osoby, które lubią ekstrawagancję i chcą wyróżniać się na drodze, mogą postawić na czarno-pomarańczowe lub czarno-zielone skorupy kasku. Na pewno świetnie wyglądać będą też jednolite kaski. Możesz postawić na wiele dynamicznych, oryginalnych wzorów, które podkreślą Twój indywidualizm i charakter. Jednymi z najbardziej przyciągających wzrok egzemplarzy są m.in. kask integralny AIROH CONNOR GAMER GLOSS, jasny kask szczękowy HJC I90 LARK ORANGE albo ciemny, malowany na wzór wulkaniczny kask integralny AGV K5 S VULCANIUM GREEN.

Modnie mogą czuć się także fani klasyki. Cały czas świetnie postrzegane są kaski czarne (w tym matowe). Delikatne pasy lub ciekawe malowidła na kaskach są ponadczasowym trendem, który zawsze będzie idealnie prezentował się na drodze! Jednym z najpiękniejszych egzemplarzy opartych na rozwiązaniach klasycznych jest kask integralny SHOEI GT-Air II Qubit TC-5 w czarno-niebiesko-białej wersji.

Jakie nowości zaoferowali najlepsi producenci?

Pamiętaj, że znajdziesz też wiele kształtów nowoczesnych kasków. Dostępne są klasyczne wersje okrągłe, futurystyczne ze żłobieniami i kantami, a także delikatnie wydłużone, sprawiające wrażenie bardziej dynamicznych i agresywnych. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego upodobania.

Najlepsze marki chcą iść z duchem czasu i cały czas wypuszczają nowe serie modeli, które charakteryzują się coraz lepszym poziomem bezpieczeństwa i jakości, ale też dostosowaniem do współczesnych trendów.

Klasyczny kask integralny SHOEI GT AIR 3 (dostępny w trzech wersjach – czarny, czarny mat i biały) pasuje do motocykli szosowych. Jego kolor jest głęboki i wytrawny. Wolisz coś bardziej ekstrawaganckiego? Sprawdź model ARAI QUANTIC SNAKE WHITE czy uwielbiany przez kobiety SCORPION EXO-520 AIR MELROSE.

Pierwszy malowany jest na wzór skóry węża, ma dynamicznie zakończoną tylną część skorupy i jest idealnie dopasowany do potrzeb wymagających motocyklistów, jeżdżących na motocyklach sportowych. Z kolei drugi kask (szczególnie w wersji biało-różowej) to jasny egzemplarz z niebanalnymi malowidłami, które podkreślają indywidualizm użytkownika oraz jego miłość do sztuki i motocykli jednocześnie.

Jeżeli podróżujesz skuterem lub innym, lekkim i miejskim motocyklem, sprawdź natomiast kask otwarty SCORPION BELFAST EVO LUXE BLACK MATT. Czarne malowanie skorupy i brązowe wypełnienie wprost nawiązują do klasyki i włoskich ulic, pełnych różnego rodzaju jednośladów.

Dobierz najlepszy kask dla siebie

Pamiętaj, że podczas wyboru kasku nie musisz kierować się wyłącznie modą i panującymi trendami. Postaw na egzemplarz, w którym dobrze się czujesz. Możesz dopasować go np. do kolorystyki swojego motocykla. Jeżdżąc klasycznym, eleganckim cruiserem warto dobrać kask czarny i matowy. Posiadasz sportowego ścigacza lub crossa? Tutaj warto zaszaleć z kolorystyką i kształtem. Wybór należy do Ciebie!

Na koniec pamiętaj, że należy odpowiednio dobrać rozmiar kasku do kształtu Twojej głowy. Nawet najpiękniejszy i najlepszy egzemplarz nie będzie zapewniać skutecznej ochrony, jeżeli będzie za duży lub za mały.