Lokalny mechanik czy sieć warsztatów samochodowych – gdzie lepiej się udać?

Lokalny mechanik czy sieć warsztatów samochodowych – gdzie lepiej się udać?

Gdy kierowca staje przed koniecznością naprawy auta, ma dwie możliwości – może postawić na mechanika samochodowego w okolicy lub wybrać jeden z oddziałów sieci warsztatów motoryzacyjnych w mieście. Gdzie lepiej się udać, aby znaleźć dobrego lakiernika lub mechanika od napraw powypadkowych i nie dać się oszukać?

Sieć serwisowa czy warsztat samochodowy w domowym garażu – gdzie lepiej jest oddać swoje auto?

Dużo mówi się o nieuczciwych mechanikach, którzy nie wykonują odpowiednio swojej pracy, ale i tak biorą za to duże pieniądze. Okazuje się, że większość takich przypadków dotyczy warsztatów samochodowych założonych w domowym garażu. Często są to mechanicy, którzy przyciągają klientów niskimi cenami i – niestety – kiepską jakością usług. Pozwalają sobie na to, bo wiedzą, że autoryzowane serwisy nie mogą konkurować z nimi cenowo.

Kierowcy też zazwyczaj orientują się dość późno, że naprawa samochodowa nie została przeprowadzona poprawnie. Wtedy jednak rezygnują z roszczeń, ponieważ wiedzą, że nic takiemu mechanikowi nie udowodnią.

Oczywiście nie wszyscy mechanicy pracujący w domowym garażu stosują nieuczciwe praktyki. Jednak dla pewności lepiej jest unikać takich działalności. Alternatywą dla nich jest sieć warsztatów samochodowych, która gwarantuje znacznie lepszą jakość usług przy zbliżonych cenach.

Zalety ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych

Zalety sieci serwisowej najlepiej jest pokazać na konkretnym przykładzie: nastąpiło zdarzenie drogowe. Konieczna jest naprawa powypadkowa w Gdyni, Gdańsku lub Wejherowie, czyli w okolicach miejsca zamieszkania kierowcy. Uszkodzenia wymagają interwencji lakiernika samochodowego oraz naprawy blacharskiej.

Dlaczego w takiej sytuacji lepiej od lokalnego mechanika sprawdzi się sieć warsztatów?

Zyskujesz gwarancję dobrze wykonanej naprawy

Sieć warsztatów samochodowych musi dbać o renomę. W innym wypadku nigdy nie udałoby się takiej firmie otworzyć kilku oddziałów na terenie całego kraju. Dlatego też takie serwisy często oferują gwarancję, że naprawa powypadkowa samochodu zostanie przeprowadzona z należytą starannością.

U lokalnych mechaników nie jest to wcale takie oczywiste. Często zdarzają się porządni fachowcy, jednak ryzyko, że trafi się na kogoś nieuczciwego, zdecydowanie wzrasta. A wtedy koszty naprawy wielokrotnie przewyższają cenę usług centrum napraw powypadkowych.

Masz pewność, że Twoim autem zajmie się fachowiec

Serwis samochodowy o zasięgu ogólnokrajowym musi dbać o jakość usług w każdym oddziale. Dobry warsztat samochodowy w Bydgoszczy czy Toruniu może stracić reputację, jeśli zdarzy się incydent w serwisie motoryzacyjnym tej samej firmy w Gdyni, Gdańsku czy Wejherowie.

Dlatego też w każdym z oddziałów zatrudnieni są mechanicy samochodowi, którzy znają się na swoim fachu. Dzięki temu masz pewność, że zawsze oddasz auto prawdziwemu znawcy i odbierzesz je w terminie, gotowe do jazdy.

Otrzymujesz szerszy zakres usług (naprawa, lakierowanie i blacharka samochodowa) dostępnych w jednym miejscu

Profesjonalne warsztaty samochodowe zazwyczaj dokładnie informują o zakresie oferowanych usług na stronie internetowej, telefonicznie lub na miejscu. Dlatego też zawsze wiesz, czego się spodziewać. Do tego możesz przeprowadzić kompleksową naprawę powypadkową w jednym miejscu.

U lokalnego mechanika prowadzącego warsztat w domowym garażu nie będziesz miał takiej możliwości. Zmarnujesz więcej czasu, szukając kilku fachowców, do tego najprawdopodobniej sumarycznie koszty naprawy będą wyższe.

Zyskujesz możliwość skorzystania z bezgotówkowej likwidacji szkody

Centra napraw powypadkowych i zaufane sieci serwisów samochodowych mogą wykonać bezgotówkową likwidację szkody. Dzięki temu właściciel uszkodzonego w wypadku samochodu nie musi płacić ani grosza za naprawę – wszystkim zajmą się warsztat oraz ubezpieczyciel.

Jest to szczególnie wygodne, gdy naprawa obejmuje kilka różnych usług (m.in. lakiernika samochodowego, blacharkę i kupno oraz wymianę części). Mechanik z okolicy nie jest w stanie zapewnić takiej usługi.

Polecany serwis samochodowy w Trójmieście (Gdynia, Gdańsk) i w okolicy Wejherowa

Jak widać, sieci warsztatów samochodowych zyskują w oczach kierowców. Dzięki nim mogą oni pozbyć się obaw, że naprawa zostanie wykonana połowicznie lub przez kogoś, kto nie zna się na rzeczy.

Jaką sieć serwisów samochodowych w takim razie warto wybrać? Z pewnością taką, która ma przynajmniej kilka oddziałów na terenie całego kraju. Jedną z nich, która w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność, jest CNP Plichta.

CNP Plichta zapewnia usługi naprawy powypadkowej w kilku dużych miastach w Polsce – Gdyni, Gdańsku, Wejherowie, Bydgoszczy i Toruniu. Sieć warsztatów stale się rozwija i otwiera kolejne placówki. Jeśli więc potrzebujesz naprawić swoje auto, sprawdź ofertę Centrum Napraw Powypadkowych Plichta. Dzięki specjalistom z tej sieci serwisów Twój samochód w ciągu kilku dni odzyska pełną sprawność!

Sprawdź ofertę Centrum Napraw Powypadkowych Plichta na https://cnp.plichta.com.pl/