Kierowca listownie podziękował za mandat

Kierowca listownie podziękował za mandat

Większość z nas, otrzymując mandat nie jest z tego powodu zadowolona, to absolutnie zrozumiałe, ponieważ otrzymanie go wiąże się ze stratą ciężko zarobionych pieniędzy. Jednak, jak pokazuje ostatnia sytuacja nie zawsze kierowcy reagują złością na otrzymanie mandatu. Pewien kierowca podziękował listownie policjantom z Zambrowa za ukaranie go mandatem.

Podziękowania za mandat

Policjanci z Zambrowa kilka dni temu otrzymali tajemniczy list. Jak się później okazało, jego adresatem był jeden z kierowców, którego kilka dni wcześniej mundurowi ukarali mandatem karnym za przekroczenie dozwolonej prędkości. W treści listu możemy przeczytać, że kierowca został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Zwraca on uwagę, na to, że funkcjonariusze podczas kontroli, w spokojny i nienaganny sposób przekazali mu informacje o tym, że złamał on przepisy w okolicach Zambrowa. Składa on w liście także podziękowania dla funkcjonariuszy, ponieważ dzięki upomnieniu go mandatem karnym, stara się on teraz jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Do listu dopisane zostały także życzenia, aby w każdej jednostce w naszym kraju znajdywali się funkcjonariusze, których cechuje klasa, profesjonalizm, a także nienaganna służba obywatelom.

Oby więcej tego typu listów

Sytuacja ta doskonale pokazuje, że zarówno kierowcy, jak i policjanci mogą żyć ze sobą w zgodzie. Mamy nadzieje, że nadawca listu, będzie już do końca życia respektował wszelkie przepisy ruchu drogowego. Wierzymy także, że sytuacji takich jak ta będzie w naszym kraju coraz więcej, a każda osoba, która otrzyma mandat, przyjmie go z pokorą i wyciągnie wnioski z jego otrzymania. Jednocześnie oddajemy wyrazy szacunku dla funkcjonariuszy, których nadawca listu wywołuje. To właśnie dzięki spokojnemu przekazywaniu nawet tak smutnej informacji, jak przekroczenie dozwolonej prędkości, nawet otrzymanie kilkuset złotowego mandatu może poprawić komuś nastrój.