Inteligentne kamery w służbie funkcjonariuszy drogówki: skuteczne narzędzie kontroli nad kierowcami

Inteligentne kamery w służbie funkcjonariuszy drogówki: skuteczne narzędzie kontroli nad kierowcami

W arsenale narzędzi służących do monitorowania ruchu drogowego, policjanci posiadają sprzęt o niebywałej skuteczności. Mowa tu o tajnym urządzeniu, które doskonale sprawdza się praktycznie w każdym miejscu – na dachach nieoznakowanych pojazdów policyjnych, budynkach czy słupach. Wyposażone w szereg sensorów, nie daje szans kierowcom, pieszym czy rowerzystom na jakiekolwiek wykroczenia. Wśród funkcjonariuszy cieszy się dużym uznaniem ze względu na dyskretne działanie.

Nie jest to fotoradar, system odcinkowego pomiaru prędkości ani dron. Chodzi o urządzenie o znacznie większej uniwersalności. Nie tylko jest ono niezwykle efektywne w swojej działalności, ale także nie przyciąga uwagi. Dzięki temu policjanci są w stanie dyskretnie kontrolować stan ruchu drogowego na obszarach takich jak skrzyżowania i natychmiast reagować na wszelkie zaistniałe incydenty.

Narzędzie to to ICam – system inteligentnych kamer. Urządzenie wyposażone w te kamery można zainstalować niemal wszędzie. W miejscach, gdzie nie ma możliwości zamocowania go na budynku czy słupie, policjanci decydują się umieścić je na dachu nieoznakowanego pojazdu. W ten sposób mogą oni obserwować nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów, co znacznie podnosi efektywność ich działań.