Fatalne warunki na drogach. Zima zaskoczyła kierowców?

Fatalne warunki na drogach. Zima zaskoczyła kierowców?

Astronomiczna zima dopiero się zaczęła, ale kiepskie warunki na drogach trwają już od dobrych kilkunastu dni. Kierowcy dzielą się z ostrzeżeniami o fatalnym stanie dróg. Jest ślisko, ciemno i bardzo niebezpiecznie. Apelujemy o podwójną ostrożność podczas jazdy!

Trudne warunki niemal w całej Polsce

Bez względu na region, w którym mieszkasz, prawdopodobnie doświadczyłeś już trudności na drogach. Głównym problemem jest śliska nawierzchnia, która jest wynikiem opadów śniegu lub deszczu i niskiej temperatury. W niektórych regionach, szczególnie w Małopolsce i na Śląsku, są także duże opady śniegu, które ograniczają widoczność na drodze.

Kierowcy opisują swoje przygody na drogach, ostrzegając innych. W niektórych miejscach samochody w momencie hamowania jechały dalej, ześlizgując się nawet z niewielkich wzniesień. Na skutki lodowych pułapek na drogach nie trzeba było długo czekać.

Drogowcy apelują o ostrożną jazdę, a policjanci mają pełne ręce roboty z powodu wypadków i nieco mniej groźnych stłuczek. Zimę widać także na przystankach. Autobusy zaczęły się poważnie spóźniać.

Drogowcy zaskoczeni? Nie tym razem!

Powiedzenie: Zima znów zaskoczyła drogowców, jest już stałym zimowym żartem kierowców. Delikatne opady śniegu zwykle wystarczają, by sparaliżować miasta, a mieszkańcy próżno wypatrują piaskarek mogących złagodzić nieco koszmarną moc lodu na drodze.

Tymczasem drogowcy deklarują pracę pełną parą. W samej Łodzi do pracy ruszyło 96 pługosolarek, które rozpoczynają swoją pracę od wczesnych godzin nocnych. Mimo tego ulice wciąż są śliskie i niebezpieczne. Taka już jest zima!

Kto może, ten zostaje w domu. Ludzie nie spieszą się obecnie do podróżowania samochodem. Do wychodzenia z domu zniechęca również mróz, przez co na ulicach zrobiło się luźniej.

Do trudnych warunków na drogach musimy się jednak przyzwyczaić, ponieważ nadchodzi kolejne ochłodzenie. Wiele wskazuje, że tegoroczne święta będą białe i piękne w większości regionów w kraju. Przy okazji będą też mroźne. Uważajcie na siebie i bądźcie czujni.