Awaria hamulców podczas jazdy z prędkością 320 km/h zmusza George’a Russella do wycofania się z testów F1 w Abu Zabi

Awaria hamulców podczas jazdy z prędkością 320 km/h zmusza George’a Russella do wycofania się z testów F1 w Abu Zabi

Prawie katastrofalne zdarzenie miało miejsce podczas testów Formuły 1 w Abu Zabi, kiedy George Russell, kierowca bolidu Mercedesa, zmuszony był do natychmiastowego zaprzestania udziału w wydarzeniu. Przyczyną była nieoczekiwana usterka w jego pojeździe – modelu W14. Podczas jazdy z imponującą prędkością 320 km/h, zawiodły hamulce, co doprowadziło do groźnej kolizji.

Utrata kontroli nad pojazdem przez Russella i jego następstwa okazały się być niepokojącym zwieńczeniem sezonu 2023 dla zespołu Mercedesa. Właśnie ten model – W14, okazuje się jednym z najmniej udanych bolidów w historii zespołu stacjonującego w Brackley. To pierwszy raz od 2006 roku, gdy Mercedes nie uzyskał żadnego triumfu na torze.

Niebezpieczny incydent, który miał miejsce na torze Yas Marina, skutkował przedwczesnym wycofaniem się Russella z testów Formuły 1. Jego przygoda z tymi testami skończyła się na pakowaniu walizki. W międzyczasie, specjaliści Mercedesa zaczęli prace nad analizą parametrów jazdy i badaniem wraku modelu W14. Celem tych działań było ustalenie czynników, które doprowadziły do awarii i w konsekwencji do tego straszliwego wypadku.