34-letni mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego stracił prawo jazdy i samochód, który nabył dzień wcześniej

34-letni mężczyzna w stanie upojenia alkoholowego stracił prawo jazdy i samochód, który nabył dzień wcześniej

34-letni obywatel Bytowa w pomorskim, dzień po zakupie nowego auta, zorganizował spotkanie towarzyskie z przyjaciółmi. Powodem do świętowania był nowo zakupiony pojazd, który z tej okazji został polany szampanem. Nie zapominał również o swoich gościach, proponując im jazdę próbną nowym samochodem, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony obecnych.

Niestety, spontaniczny pomysł na przejażdżkę nie skończył się dobrze. Po kilku kilometrach podróży ich auto zostało zatrzymane przez patrol policji z Bytowa. Funkcjonariusze na miejscu natychmiast przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierującego pojazdem mężczyzny.

Test wykazał, że 34-latek ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się, argumentując że pod wpływem alkoholu jest z powodu niedawnej celebracji „oblewania” nowego samochodu, którego jeszcze przed wyjazdem oblano symbolicznie szampanem. Wskutek jazdy w stanie nietrzeźwości, nowo nabyty pojazd został skonfiskowany przez policyjny patrol.

Na skutek swojej nieodpowiedzialnej decyzji, mężczyzna stracił nie tylko prawo jazdy, ale również samochód, który zakupił zaledwie dzień wcześniej. Czeka go teraz konfrontacja z zarzutami dotyczącymi prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.